UWAGA PASAŻEROWIE LINII NR 8, 12 i 35 – ZAMKNIĘTY PRZEJAZD KOLEJOWY W CIĄGU ULICY WARSZAWSKIEJ

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. informuje:

 od 18 października br. (o północy z czwartku na piątek) z powodu remontu zostanie zamknięty przejazd kolejowy w ciągu ulicy Warszawskiej w Starzycach.  Planowane całodobowe zamknięcie potrwa do 22 października br. do godziny 22. W związku z powyższym autobusy komunikacji miejskiej linii nr 8 i 35 będą jeździły objazdem, dla kilku kursów linii nr 7 trasa wydłużona do (z) Wilanowa.

Od piątku 18 października obowiązywać będą nowo wywieszone na przystankach rozkłady jazdy z oznaczeniem objazdowej trasy przejazdu.  Początkowe godziny kursów dla kierunku od centrum nie ulegają zmianie, prosimy jednak sprawdzić trasę przejazdu danym kursem.

Dla linii 35 obowiązuje jedna trasa objazdowa dla obu kierunków, linia nr 8 ma kilka wariantów tras objazdowych w zależności od obsługiwanych przystanków końcowych i wyznaczonych przystanków po trasie. Trasa linii nr 12 zostaje skrócona do Starzyc.

Szczegółowe trasy objazdowe:

Linia nr 8

Dla przejazdów do (z) MZK rozkład b/z. Dla kursów „za tory” i kursów powrotnych z przystanków przy ulicach: Piaskowej i Wysokiej obowiązują nowe przystanki końcowe:  „Piaskowa – Smolna” dla kursów nie obsługujących zakłady pracy przy „FM Logostic” i „Roldrob” dla kursów „pracowniczych”. Tylko autobusy linii nr 8 ( i wyznaczone kursy linii nr 7) będą obsługiwały dzielnicę „za torami”. Linia nr 12  skończy trasę przy starej pętli – ulica Tamka( przystanki tymczasowe), linia 35 z dworca będzie przejeżdżała ulicami Spalską i Luboszewską  w kierunku Luboszew.

W przypadku tras objazdowych autobus linii nr 8, nie będzie obsługiwał wszystkich przystanków przy ulicy Warszawskiej i po trasie objazdu. Uwaga:  aby zachować obowiązujący rozkład linii nr 8 i ograniczyć ewentualne opóźnienia po trasie objazdu „ósemka” zatrzyma się tylko na wyznaczonych przystankach. Obowiązujące przystanki opisane przy poszczególnych wariantach tras.

Trasy przejazdu dla linii Nr 8 od centrum do Warszawskiej stałą trasą dalej warianty dla objazdów:

–  ulicą Grota Roweckiego, Spalską, dalej Piaskową, Wysoką, po trasie objazdu obowiązują przystanki: gen. Grota Roweckiego /Warszawska , Kaczka –obustronnie, dodatkowy przystanek przy drodze na „Wistom”,

–  ulicą Główną, Dworcową, Spalską, dalej jw., po trasie objazdu obowiązują przystanki: Główna/Warszawska, dworzec, Kaczka –obustronnie, dodatkowy przystanek przy drodze na „Wistom”.

Po przejechaniu przejazdu kolejowego na ul. Spalskiej obowiązują kolejne warianty trasy zgodnie z opisem wstępnym, część kursów odbywać się będzie ulicą Piaskową z przystankiem końcowym: Piaskowa/Smolna. Nowy kurs do centrum od opisanego przystanku ulicami: Północną, Wysoką, Piaskową, Luboszewską. Oznaczonymi kursami obsługujmy zakłady Chipita, Roldrob i FM Logistic.

Autobusy linii nr 8 dla kierunku „za tory” będą oznaczone dodatkowymi tablicami typu: „przez Grota Roweckiego”, „przez dworzec”, „Chipita”, „przez Północną”.

Dla kursów od zakładów FM Logistic autobus zatrzyma się na przystanku Wysoka/Warszawska podobnie dla kierunku odwrotnego. Uwaga: na czas prac remontowych odjazdy autobusu linii nr 8 z przystanków przy FM Logistic i Roldrob zostaną przyspieszone w stosunku do stałego czasu rozkładowego.

Na czas objazdu linia nr 8 nie obsługuje przystanki „Wilanów”, w dni powszednie dodatkowe kursy linii nr 7 skierowane do (z) Wilanowa.

Prosimy pasażerów korzystających z linii nr 8 o dokładne zapoznanie się ze zmianami i korzystanie z tymczasowych rozkładów.

               Linia 12

Na czas prac rentowych trasa autobusu zostaje skrócona do ulicy Starzyc. Obowiązuje przystanek tymczasowy przy Tamka (obustronny). Nie obsługiwane przystanki „za torami”.  Zakład  FM Logistic obsługują wyznaczone kursy linii nr 8.

               Linia 35

Trasa przejazdu linii nr 35 od centrum do dworca b/z dalej przejazd ulicami: Dworcową Spalską, Luboszewską – po trasie obowiązują wszystkie dotychczasowe przystanki i dodatkowe Luboszewska/Wysoka (obustronnie). Skrócenie trasy może wymusić postój kilkuminutowy przy dworcu dla wyrównania do czasu rozkładowego.

               Linia 7

Tylko linia nr 7 obsłuży przystanki: Wilanów i przy Agencji Restrukturyzacji. Oprócz stałych kursów dodatkowe kursy linii nr 7:

– w dniu powszednim:

– z Smugowej do Wistomu godz.:  5:49, 13:19, 13:49

– z Wistomu godz.: 6:16, 14:16, 22:12x   (x- kurs do dworca, dalej jako linia nr 2, celem dalszego przejazdu sugerowana przesiadka na Spalskiej do autobusu linii nr 8).

Soboty i niedziele nie obsługiwany Wilanów

Biorąc pod uwagę, prawie stałe „korki” w Starzycach na czas remontu kursy mogą być opóźnione.

Trasy objazdowe obowiązują do 22 października włącznie (do końca doby).

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Komunikaty

Komunikacja w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

MZK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku komunikacja miejska będzie funkcjonować w następujący sposób: W...

Czytaj dalej...

Korekta rozkładu jazdy autobusów MZK linii nr: 1, 2, 7, 8, 9, 35 oraz 40 – od poniedziałku – 16 grudnia 2019 r.

Informujemy, że w związku z grudniową zmianą kolejowych rozkładów jazdy - od poniedziałku (16 grudnia br.), zostaną skorygowane godziny odjazdów linii autobusowych,  – część zmian wynika...

Czytaj dalej...

Godziny funkcjonowania SPP w dniach 12 i 13 grudnia 2019r.

Informujemy, że w dniach 12 i 13 grudnia Biuro Obsługi SPP i kasa biletowa czynne będą w godzinach 9:00 - 13:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj dalej...