2018-03-27
Kursowanie autobusów w okresie świątecznym
w okresie Świąt Wielkanocnych (od 29 marca do 3 kwietnia 2018 r.) autobusy komunikacji miejskiej
2018-03-23
Droga Krzyżowa ulicami Tomaszowa Mazowieckiego – utrudnienia w ruchu
W piątek 23 marca o godz. 20:00 na ulicach Tomaszowa odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej
2018-03-13
Od niedzieli 18 marca br. zmiana w rozkładzie obowiązującym w niedziele i święta dla linii Nr 35.
Na prośbę m.in. Urzędu Gminy w Lubochni wprowadza się dla linii Nr 35 w rozkładzie obowiązującym w niedziele i święta zmianę trasy przejazdu

Na skróty:

Rozkład Jazdy MZK Tomaszów Mazowiecki Sp. z o.o.

Cennik biletów

CallPay logo

kup bilet zbiletem.pl

Testy hybrydowego "Lwa".

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Maz. Sp. z o. o. od 19 listopada testuje hybrydowego MANa Lions City.

To już trzeci po Volvo i Solarisie autobus hybrydowy na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego. Technologia hybrydowa to optymalne rozwiązanie dla komunikacji miejskiej wnoszące ogromny wkład w ochronę środowiska. Tego typu napęd doskonale spisuje się w pojazdach zmuszonych do nieustannego zatrzymywania się i ruszania. Dlatego stanowi idealne rozwiązanie dla autobusów miejskich poruszających się w intensywnym ruchu drogowym.

Testowany autobus będzie kursował w czwartek i piątek do godz.: 8:25 na linii Nr 6, a od 8:30 do 20:55 na linii Nr 14. Zapraszamy mieszkańców do przejazdu nowoczesnym autobusem marki MAN i sprawdzenia od strony pasażera jego walorów, będzie też możliwość skasowania biletu „dziurkaczem”.

Producent zapewnia oszczędną ekonomicznie i przyjazną dla środowiska jazdę (więcej szczegółów). MAN dzięki technologii hybrydowej to oszczędność zużycia paliwa o około 25 - 30 procent w porównaniu z autobusem z klasycznym napędem diesla, redukcja emisji spalin o 40 - 50 procent oraz napęd elektryczny przy ruszaniu z przystanku. Ruszając z przystanku ma wyłączony silnik spalinowy, napędzany jest przez dwa silniki elektryczne asynchroniczne, każdy o mocy 75 kW( łącznie 150 kW). Nie emituje wówczas hałasu ani spalin w tym CO2 i nie zużywa paliwa. Także w czasie każdego postoju silnik spalinowy MAN D08 Euro 6 jest zawsze wyłączony (średnio do 40 % czasu eksploatacji na liniach). MZK do poniedziałku (23 listopada) przetestuje eksploatację kolejnego autobusu hybrydowego na tomaszowskich trasach jeszcze przed remontem ulicy Warszawskiej.

2015-11-18

Copyright © 2018 MZK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.mzktomaszow.pl/rozklad-jazdy/komunikaty/testy-hybrydowego-lwa/