2018-10-01
Od 2 października (wtorek) br. autobusy MZK linii Nr 8, 9, 38 i 40 powracają na stałe trasy kursowania z przejazdem ulicą Modrzewskiego.
Trwa remont ulicy Modrzewskiego na odcinku od mostu na Pilicy do skrzyżowania z Robotniczą, zakres prowadzonych prac umożliwia jednak kursowanie autobusów. Od wtorku - 2 października - linie Nr 8, 9, 38 i 40 powrócą na stałe trasy kursowania. Obowiązywać będą rozkłady przystankowe.
2018-09-28
Ulica Modrzewskiego – kontynuacja prac remontowych – objazdy dla autobusów linii Nr 8, 9, 38 i 40
Trwa remont ulicy Modrzewskiego na odcinku od mostu na Pilicy do skrzyżowania z Robotniczą – pozostają trasy objazdowe dla linii Nr 8, 9, 38 i 40, nowy rozkład dla linii 8 i 9 także dla soboty i niedzieli.
2018-09-22
Europejski Dzień bez Samochodu
W sobotę, 22 września, obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu

Na skróty:

Rozkład Jazdy MZK Tomaszów Mazowiecki Sp. z o.o.

Cennik biletów

CallPay logo

kup bilet zbiletem.pl

Testy hybrydowego "Lwa".

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Maz. Sp. z o. o. od 19 listopada testuje hybrydowego MANa Lions City.

To już trzeci po Volvo i Solarisie autobus hybrydowy na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego. Technologia hybrydowa to optymalne rozwiązanie dla komunikacji miejskiej wnoszące ogromny wkład w ochronę środowiska. Tego typu napęd doskonale spisuje się w pojazdach zmuszonych do nieustannego zatrzymywania się i ruszania. Dlatego stanowi idealne rozwiązanie dla autobusów miejskich poruszających się w intensywnym ruchu drogowym.

Testowany autobus będzie kursował w czwartek i piątek do godz.: 8:25 na linii Nr 6, a od 8:30 do 20:55 na linii Nr 14. Zapraszamy mieszkańców do przejazdu nowoczesnym autobusem marki MAN i sprawdzenia od strony pasażera jego walorów, będzie też możliwość skasowania biletu „dziurkaczem”.

Producent zapewnia oszczędną ekonomicznie i przyjazną dla środowiska jazdę (więcej szczegółów). MAN dzięki technologii hybrydowej to oszczędność zużycia paliwa o około 25 - 30 procent w porównaniu z autobusem z klasycznym napędem diesla, redukcja emisji spalin o 40 - 50 procent oraz napęd elektryczny przy ruszaniu z przystanku. Ruszając z przystanku ma wyłączony silnik spalinowy, napędzany jest przez dwa silniki elektryczne asynchroniczne, każdy o mocy 75 kW( łącznie 150 kW). Nie emituje wówczas hałasu ani spalin w tym CO2 i nie zużywa paliwa. Także w czasie każdego postoju silnik spalinowy MAN D08 Euro 6 jest zawsze wyłączony (średnio do 40 % czasu eksploatacji na liniach). MZK do poniedziałku (23 listopada) przetestuje eksploatację kolejnego autobusu hybrydowego na tomaszowskich trasach jeszcze przed remontem ulicy Warszawskiej.

2015-11-18

Copyright © 2018 MZK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.mzktomaszow.pl/rozklad-jazdy/komunikaty/testy-hybrydowego-lwa/