2018-07-12
Korekta rozkładu wakacyjnego
Od dnia 18 lipca br. zmiany w rozkładzie jazdy dla linii Nr 1, 4, 6, 7 i 9.
2018-06-26
Kursowanie autobusów MZK podczas wakacji szkolnych.
Od dnia 2 lipca 2018 r. (poniedziałek) w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi w okresie wakacji szkolnych
2018-06-21
Komunikacja miejska w Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2018
zmiany nie dotyczą autobusów MZK za wyjątkiem ograniczeń na czas sobotniej Parady

Na skróty:

Rozkład Jazdy MZK Tomaszów Mazowiecki Sp. z o.o.

Cennik biletów

CallPay logo

kup bilet zbiletem.pl

Testy hybrydowego "Lwa".

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Maz. Sp. z o. o. od 19 listopada testuje hybrydowego MANa Lions City.

To już trzeci po Volvo i Solarisie autobus hybrydowy na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego. Technologia hybrydowa to optymalne rozwiązanie dla komunikacji miejskiej wnoszące ogromny wkład w ochronę środowiska. Tego typu napęd doskonale spisuje się w pojazdach zmuszonych do nieustannego zatrzymywania się i ruszania. Dlatego stanowi idealne rozwiązanie dla autobusów miejskich poruszających się w intensywnym ruchu drogowym.

Testowany autobus będzie kursował w czwartek i piątek do godz.: 8:25 na linii Nr 6, a od 8:30 do 20:55 na linii Nr 14. Zapraszamy mieszkańców do przejazdu nowoczesnym autobusem marki MAN i sprawdzenia od strony pasażera jego walorów, będzie też możliwość skasowania biletu „dziurkaczem”.

Producent zapewnia oszczędną ekonomicznie i przyjazną dla środowiska jazdę (więcej szczegółów). MAN dzięki technologii hybrydowej to oszczędność zużycia paliwa o około 25 - 30 procent w porównaniu z autobusem z klasycznym napędem diesla, redukcja emisji spalin o 40 - 50 procent oraz napęd elektryczny przy ruszaniu z przystanku. Ruszając z przystanku ma wyłączony silnik spalinowy, napędzany jest przez dwa silniki elektryczne asynchroniczne, każdy o mocy 75 kW( łącznie 150 kW). Nie emituje wówczas hałasu ani spalin w tym CO2 i nie zużywa paliwa. Także w czasie każdego postoju silnik spalinowy MAN D08 Euro 6 jest zawsze wyłączony (średnio do 40 % czasu eksploatacji na liniach). MZK do poniedziałku (23 listopada) przetestuje eksploatację kolejnego autobusu hybrydowego na tomaszowskich trasach jeszcze przed remontem ulicy Warszawskiej.

2015-11-18

Copyright © 2018 MZK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.mzktomaszow.pl/rozklad-jazdy/komunikaty/testy-hybrydowego-lwa/