2018-10-01
Od 2 października (wtorek) br. autobusy MZK linii Nr 8, 9, 38 i 40 powracają na stałe trasy kursowania z przejazdem ulicą Modrzewskiego.
Trwa remont ulicy Modrzewskiego na odcinku od mostu na Pilicy do skrzyżowania z Robotniczą, zakres prowadzonych prac umożliwia jednak kursowanie autobusów. Od wtorku - 2 października - linie Nr 8, 9, 38 i 40 powrócą na stałe trasy kursowania. Obowiązywać będą rozkłady przystankowe.
2018-09-28
Ulica Modrzewskiego – kontynuacja prac remontowych – objazdy dla autobusów linii Nr 8, 9, 38 i 40
Trwa remont ulicy Modrzewskiego na odcinku od mostu na Pilicy do skrzyżowania z Robotniczą – pozostają trasy objazdowe dla linii Nr 8, 9, 38 i 40, nowy rozkład dla linii 8 i 9 także dla soboty i niedzieli.
2018-09-22
Europejski Dzień bez Samochodu
W sobotę, 22 września, obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu

Na skróty:

Rozkład Jazdy MZK Tomaszów Mazowiecki Sp. z o.o.

Cennik biletów

CallPay logo

kup bilet zbiletem.pl

2014-10-06 Wymiana taboru

MZK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. zakupił w formie leasingu operacyjnego 5 używanych autobusów w tym 2 marki Neoplan i 3 Many. Nowe pojazdy zastąpią najstarsze wysokopodłogowe autobusy typu Jelcz 120 zakupione w 1997 roku. Jelcze w przypadku awarii konstrukcji nośnej nie można już naprawiać, w bieżącym roku Spółka odsprzedała 3 sztuki na złom. Wymiana taboru na pojazdy niskopodłogowe przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodziców z małymi dziećmi, czy osób starszych zdecydowanie poprawia warunki podróżowania komunikacją miejską i warunki pracy dla kierowców.  Najnowsze nabytki będą posiadały klimatyzację miejsca pracy kierowcy w przypadku Manów, a Neoplany całej przestrzeni pasażerskiej. Many zostały pomalowane w nowe barwy dla miejskiej komunikacji, która będzie preferowana przy każdej odnowie autobusów, co doprowadzi do ujednolicenia taboru miejskiego. Autobusy wyposażone są w elektroniczny system informacji pasażerskiej, co pozwala na elastyczne wprowadzenie planowanego przez Urząd Miasta nowego układu komunikacyjnego z pełną obsługą linii autobusami niskopodłogowymi.

Leasing operacyjny będzie trwał 4 lata, a po tym okresie autobusy zostaną przez MZK wykupione za 5% wartości.

Autobusy marki MAN typu A78 to pojazdy trójdrzwiowe (układ drzwi 2-2-1), posiadają 2/3 niskiej podłogi. Wyprodukowane zostały w 2006 roku, posiadają silnik spełniający normę Euro 4.

Autobusy marki Neoplan N 4411 z 2004 roku posiadają dwoje drzwi (układ drzwi 2-2). Są to pierwsze autobusy w tomaszowskim MZK, które posiadają klimatyzację w kabinie kierowcy, jak i w przestrzeni pasażerskiej.

Autobusy po oznakowaniu i uzupełnieniu posiadanych przez MZK zezwoleń będą sukcesywnie wyjeżdżały na tomaszowskie linie.

Copyright © 2018 MZK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.mzktomaszow.pl/rozklad-jazdy/komunikaty/2014-10-06-wymiana-taboru/