2018-07-12
Korekta rozkładu wakacyjnego
Od dnia 18 lipca br. zmiany w rozkładzie jazdy dla linii Nr 1, 4, 6, 7 i 9.
2018-06-26
Kursowanie autobusów MZK podczas wakacji szkolnych.
Od dnia 2 lipca 2018 r. (poniedziałek) w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi w okresie wakacji szkolnych
2018-06-21
Komunikacja miejska w Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2018
zmiany nie dotyczą autobusów MZK za wyjątkiem ograniczeń na czas sobotniej Parady

Na skróty:

Rozkład Jazdy MZK Tomaszów Mazowiecki Sp. z o.o.

Cennik biletów

CallPay logo

kup bilet zbiletem.pl

Autobusy powracają na Plac Kościuszki

MZK w Tomaszowie Maz. Sp. z o.o. informuje iż od dnia 12 stycznia 2015 r. w związku z otwarciem wjazdu na pl. Kościuszki od ulicy Piłsudskiego ulegają zmianie trasy przejazdu autobusów linii Nr: 3, 5, 11, 13, 19, 22 i N, które będą korzystały z nowych przystanków usytuowanych wzdłuż południowej pierzei pl. Kościuszki. Z nowych przystanków korzystać będą także pozostali przewoźnicy (PKS, bus).

Autobusy linii Nr 2, 2G, 14 będą korzystały z przystanku ul. Polna przy pl. Kościuszki i dalej przejazd przez pl. Kościuszki, na którym nie będą się zatrzymywały.

 Opis zmian dla linii:

 Linie Nr 3, 5, 11, 19, 22, N

- kursy w kierunku centrum od marsz. Piłsudskiego z przejazdem przez pl. Kościuszki;

 Linia Nr 13

- kursy od Smugowej do Dworca powracają na stałą trasę od pętli przy Smugowej ulicami: Jana Pawła II, Zielona, Legionów, marsz. Piłsudskiego, pl. Kościuszki. W związku z wydłużeniem trasy nastąpi minutowa korekta czasów odjazdu od przystanku Warszawska- Konstytucji 3- go Maja do dworca.

Uwaga w celu dostosowania rozkładu jazdy autobusów do rozkładu jazdy PKP wprowadza się dla części kursów linii Nr 13 najczęściej kilkuminutowe opóźnienia, dla innych kursów zmiana pętli docelowej przy dworcu (z PKP na PKS i odwrotnie). Kursy przyspieszone w stosunku do obowiązującego rozkładu: w dni powszednie z dworca PKP z godz.: 16.58 na 16.55, w niedziele kurs z godz.: 11.55 z Smugowej na 11.50. Wprowadza się ponadto dodatkowy kurs o godz.: 10.00 z Smugowej wycofując jednocześnie kurs z godz.: 4.55 z Smugowej.

  Linia Nr 2, 2G, 14

- kursami w kierunku ul. Warszawskiej autobusy tych linii będą zatrzymywały się na nowym przystanku ul. Polna (przy pl. Kościuszki), przejeżdżając dalej przez pl. Kościuszki bez zatrzymywania się;

 - kursy w kierunku ul. Jana Pawła II nową trasą: pl. Kościuszki, nawrót w alejach marsz. Piłsudskiego, ul. B. Joselewicza do Jana Pawła II i dalej stałą trasą.

 Trasy pozostałych linii nie ulegają zmianie, zmieni się tylko lokalizacja dotychczasowego przystanku - marsz. Piłsudskiego rynek, który powróci na pl. Kościuszki.

                   W związku ze zmianą tras przejazdu dla wyżej wymienionych linii, nastąpią minutowe korekty godzin odjazdów z poszczególnych przystanków (dot.: szczególnie dla linii Nr 13), szczegóły zmian, w rozkładzie jazdy.

Copyright © 2018 MZK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.mzktomaszow.pl/rozklad-jazdy/aktualnosci/autobusy-powracaja-na-plac-kosciuszki/