Praktyczna nauka zawodu mechanik pojazdów samochodowych w MZK!

                W ramach współpracy prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. z Branżową Szkołą I Stopnia przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 po raz pierwszy praktyczna nauka zawodu mechanik pojazdów samochodowych będzie możliwa w miejskiej Spółce.
               Współpraca rozpocznie się od najbliższego roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie, którzy zgłoszą się do MZK na praktyczną naukę zawodu, będą mogli w Spółce zdobyć cenne pierwsze doświadczenia zawodowe i rozwijać w praktyce nabytą wiedzę techniczną korzystając z nowoczesnego wyposażenia stacji obsługi.  Będą mogli również poznać tajniki pracy mechanika pojazdów samochodowych nie tylko ucząc się diagnostyki i naprawy samochodów osobowych, ale przede wszystkim autobusów, w tym najnowocześniejszych autobusów hybrydowych, co znacznie poszerzy ich wiedzę i uczyni bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy.
               Już na najbliższych Targach Pracy, które odbędą się  dniu 21 marca 2019 r. podmioty realizujące projekt będą go promowały na swoich stoiskach, a dla uczniów oraz rodziców MZK zorganizuje w dniu 10 maja 2019 r. Dzień Otwarty, podczas którego zainteresowani będą mogli obejrzeć warunki pracy na zajezdni, wyposażenie, poznać tabor oraz porozmawiać z zespołem na co dzień obsługującym poruszające się po naszym mieście autobusy.
               W trakcie nauki dla najzdolniejszych ufundowane zostaną stypendia, a po jej zakończeniu  najlepsi uczniowie będą mieli szansę na stałe zatrudnienie.
                Wszelkie pytania dotyczące praktycznej nauki zawodu należy kierować do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. na adres: sekretariat@mzktomaszow.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 44 723-75-71 wew. 24.

Zapraszamy również na nasze stoisko na Targach Pracy. Do zobaczenia.