2018-10-01
Od 2 października (wtorek) br. autobusy MZK linii Nr 8, 9, 38 i 40 powracają na stałe trasy kursowania z przejazdem ulicą Modrzewskiego.
Trwa remont ulicy Modrzewskiego na odcinku od mostu na Pilicy do skrzyżowania z Robotniczą, zakres prowadzonych prac umożliwia jednak kursowanie autobusów. Od wtorku - 2 października - linie Nr 8, 9, 38 i 40 powrócą na stałe trasy kursowania. Obowiązywać będą rozkłady przystankowe.
2018-09-28
Ulica Modrzewskiego – kontynuacja prac remontowych – objazdy dla autobusów linii Nr 8, 9, 38 i 40
Trwa remont ulicy Modrzewskiego na odcinku od mostu na Pilicy do skrzyżowania z Robotniczą – pozostają trasy objazdowe dla linii Nr 8, 9, 38 i 40, nowy rozkład dla linii 8 i 9 także dla soboty i niedzieli.
2018-09-22
Europejski Dzień bez Samochodu
W sobotę, 22 września, obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu

Na skróty:

Rozkład Jazdy MZK Tomaszów Mazowiecki Sp. z o.o.

Cennik biletów

CallPay logo

kup bilet zbiletem.pl

Bilety jednorazowe MZK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o.  w Twoim telefonie komórkowym

CallPay, właściciel systemu i platformy umożliwiającej zapłatę za produkty i usługi przy pomocy telefonu komórkowego, wspólnie z Zarządem MZK Tomaszów Mazowiecki podjął decyzję o wprowadzeniu mobilnych usług callpay.

Od grudnia 2014 bilety komunikacji miejskiej można kupować w dowolnym miejscu i czasie, korzystając jedynie ze swojego telefonu komórkowego.

System CallPay umożliwia zakup biletów w dwojaki sposób. Pierwszy z nich to krótkie połączenie głosowe, czyli najbardziej uniwersalna i standardowa funkcja w każdym telefonie komórkowym. W tym przypadku wykorzystywane mogą być wszystkie rodzaje telefonów komórkowych, niezależnie od ich wieku czy zainstalowanego systemu operacyjnego. Drugim sposobem nabycia wirtualnego biletu jest jego zakup za pomocą aplikacji mobilnej CallPay Usługi. Pasażer instaluje bezpłatną aplikację przeznaczoną na system operacyjny Android lub iOS i w prosty sposób, po wejściu do autobusu kupuje bilet łącząc się z Internetem. Nabycie biletu za pomocą połączenia głosowego lub aplikacji mobilnej trwa kilka sekund, dzięki czemu CallPay wpływa na czas jego zakupu. Ponadto CallPay pozwala na przypisanie dodatkowych (innych) numerów telefonów – oznacza to, że np. do jednego konta można przypisać numery telefonów wszystkich domowników (opcja dostępna przy aktywacji Wirtualnej Portmonetki). System umożliwia także zakup kilku biletów dla osób towarzyszących nam w podróży, poprzez wykonanie kolejnych połączeń lub wybranie konkretnych biletów w aplikacji mobilnej.

Ceny biletów kupowanych komórką są zgodne z taryfą opłat MZK Tomaszów Mazowiecki.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące rejestracji w systemie, sposobów płatności za bilety, ich „kasowania” oraz kontroli.

REJESTRACJA

Aby móc skorzystać z zakupu biletów przez telefon komórkowy, należy zarejestrować się w systemie CallPay. Można to zrobić za pomocą:

  • Internetu - na stronie www.CallPay.pl
  • Aplikacji CallPay Usługi
  • Usługi MasterPass

SPOSOBY PŁATNOŚCI ZA BILETY

Po dokonaniu rejestracji należy doładować konto w systemie CallPay lub wskazać rachunek bankowy, z którego będą rozliczane transakcje. Doładowanie konta odbywa się poprzez Panel Zarządzania na stronie www.CallPay.pl. Możliwe jest także zasilenie konta w standardowy sposób dokonując przedpłaty na rachunek CallPay, poprzez przelew z rachunku bankowego. System CallPay umożliwia także realizację płatności za pojedynczy bilet bezpośrednio z rachunku dowolnego banku, do którego wydana jest karta płatnicza MasterCard/Maestro lub Visa. Rozwiązanie to nie wymaga dokonywania wcześniejszej przedpłaty środków na konto w systemie CallPay. Aby uruchomić tego typu płatności należy dokonać aktywacji swojej karty poprzez Panel Zarządzania na stronie www.CallPay.pl.

ZAKUP BILETU – połączenie głosowe

Zakup biletu musi się odbyć natychmiast po wejściu do autobusu. W tym celu należy nawiązać połączenie telefoniczne, z jednym z numerów przedstawionych w tabeli 1 – odpowiednim dla rodzaju biletu.

ZAKUP BILETU – aplikacja mobilna

Zakup biletu musi się odbyć natychmiast po wejściu do autobusu. W tym celu należy uruchomić aplikację CallPay Usługi, wejść w zakładkę „Bilety komunikacji miejskiej” (wcześniej należy wybrać miasto, w którym odbywa się podróż lub zezwolić na automatyczne wykrywanie) i wybrać interesujący bilet. W następnym kroku należy podać CVC2 lub mPin karty płatniczej i kliknąć „Kup bilet”.

KONTROLA BILETÓW – połączenie głosowe

Podczas kontroli Pasażer zostanie poproszony o nawiązanie połączenia z numerem podanym przez kontrolera. System CallPay na próbę nawiązania połączenia może zareagować następująco:

  • w przypadku Pasażera, który ma zakupiony bilet, połączenie jest bezpłatne i system CallPay dokona automatycznego rozłączenia połączenia w taki sposób, aby nie doszło do jego nawiązania. Po ok. 3 sekundach na telefon Pasażera przychodzi SMS potwierdzający zakup biletu zawierający wszystkie niezbędne dane takie jak rodzaj biletu, czas zakupu, ulga;
  • w przypadku Pasażera, który nie ma wykupionego biletu, połączenie jest płatne i system CallPay odbierze połączenie informując Pasażera, że nie dokonano zakupu usługi. SMS z potwierdzeniem zakupionego biletu może być wysłany przez system CallPay (dla jednego biletu) dwukrotnie. W przypadku, gdy Pasażer zakupił więcej niż jeden bilet, zobowiązany jest wykonać kolejne połączenia, dla których przyjdą kolejne potwierdzenia SMS.

KONTROLA BILETÓW – aplikacja mobilna

Podczas kontroli Pasażer zobowiązany jest do ponownego uruchomienia aplikacji. W celu potwierdzenia zakupu biletu należy wejść w zakładkę „Bilety komunikacji miejskiej” i wybrać opcję „Kontrola biletu”. Następnie należy wybrać bilet, który ma zostać poddany kontroli. System automatycznie połączy się z bazą CallPay i prześle na telefon Pasażera wiadomość SMS potwierdzającą zakup biletu.

Ten uniwersalny i innowacyjny systemu płatności przez telefon komórkowy działa już z powodzeniem w wielu miastach w całej Polsce..

 

Bezpłatna aplikacja CallPay Usługi do pobrania:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.upaid.callpaymobile

iOS: https://itunes.apple.com/PL/app/id791490110?mt=8&affId=2083452

Strona WWW: http://callpay.pl/

 

Copyright © 2018 MZK w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.mzktomaszow.pl/callpay/